28 Ağustos 2015 Cuma

Devlet Bahçeli: Erken seçim istemiyoruz
Sponsorlu Bağlantılar

Bank Asya mahkeme yolunda (son dakika)

Bank Asya mahkeme yoluna gitmek için kolları sıvadı. Bank Asya’nın eski Genel Müdürü Ahmet Beyaz, banka yönetiminin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından devralınmasını geçici bir durum olarak değerlendirdi. Beyaz, istenilen belgelerin temin edilmesinin ardından, ortakların yönetim hakkını geri alacağını ve genel müdür olarak görevine tekrar döneceğini düşündüğünü açıkladı. Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından düzenlenen basın toplantısında açıklama yapan Beyaz, “Hiç bir şüphem yok, ortaklarımız bu istenilen belgeleri çok yakın zamanda temin edecekler. Çoğunluk zaten temin etti. BDDK bunları kontrol edecek ve yönetim tekrar değişecek ve ben de görevime tekrar döneceğim. BDDK ortaklarımıza istediği belgeler için bir ay süre verdi.

07 Şubat 2015 Cumartesi 03:45
Bank Asya mahkeme yolunda (son dakika)
Sponsorlu Bağlantılar
Bank Asya mahkeme yoluna gitmek için kolları sıvadı. Bank Asya’nın eski Genel Müdürü Ahmet Beyaz, banka yönetiminin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından devralınmasını geçici bir durum olarak değerlendirdi. Beyaz, istenilen belgelerin temin edilmesinin ardından, ortakların yönetim hakkını geri alacağını ve genel müdür olarak görevine tekrar döneceğini düşündüğünü açıkladı. Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından düzenlenen basın toplantısında açıklama yapan Beyaz, “Hiç bir şüphem yok, ortaklarımız bu istenilen belgeleri çok yakın zamanda temin edecekler. Çoğunluk zaten temin etti. BDDK bunları kontrol edecek ve yönetim tekrar değişecek ve ben de görevime tekrar döneceğim. BDDK ortaklarımıza istediği belgeler için bir ay süre verdi. Bu belgeler arasında, ortakların kendi şirketleri ile ilgili son beş yıl için  denetimden geçmiş finansal raporlar, gayrimenkullerinin kayıtları, vergi kayıtları, diğer yatırımları, sabıka raporları gibi belgeler bulunuyor. Ortaklar bunları hazırlamak için daha fazla zaman istedi. ”
 
BDDK’nın Bank Asya’dan istediği dokümanları hazırlamak için yeterli zaman vermediğine dikkat çeken Ahmet Beyaz, süre uzatım taleplerinin kabul edilmediğinin altını çizdi. Beyaz, ortakların yönetim hakkını almak için Ankara İdare Mahkemesi’nde dava açacağını da sözlerine ekledi.

    Yorumlar

Sponsorlu Bağlantılar
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:


EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV