03 Eylül 2015 Perşembe

Devlet Bahçeli: Erken seçim istemiyoruz
Sponsorlu Bağlantılar

TUNCELİ'DE ANNELER MUM YAKARAK DOSTLUK VE BARIŞ İSTEDİLER

Çatışmalarda ölen bazı örgüt mensuplarının anneleri, Ana Fatma Ziyaretgahı'na giderek orada mum yaktılar ve "barış" mesajı verdi.Anneler Toplumsal Barış İçin Gençlik Girişimi üyelerince Tunceli-Ovacık karayolundaki Ana Fatma Ziyaretgahı'nda bir etkinlik düzenleyerek topluma barış mesajı verdiler."Barış"ı ...

18 Mart 2015 Çarşamba 20:50
TUNCELİ'DE ANNELER MUM YAKARAK DOSTLUK VE BARIŞ İSTEDİLER
Sponsorlu Bağlantılar
Çatışmalarda ölen bazı örgüt mensuplarının anneleri, Ana Fatma Ziyaretgahı'na giderek orada mum yaktılar ve "barış" mesajı verdi.
Edinilen bilgilere göre; Anneler Toplumsal Barış İçin Gençlik Girişimi üyelerince Tunceli-Ovacık karayolundaki Ana Fatma Ziyaretgahı'nda bir etkinlik düzenleyerek topluma barış mesajı verdiler."Barış"ı simgelemek için mum yakan anneler, evlerinde yaptıkları lokmaları, ziyaretgaha gelenlere, yoldan geçenlere ve basın mensuplarına ikram ettiler.

Toplumsal Barışı sağlamak için Gençlik Girişimi Sözcüsü Ferhat Güven, yaptığı açıklamada, mum yakıp "barış" dilediklerini ifade etti. Bölgede acılar yaşandığını belirten Güven, "40 yıldır devam eden çatışmalı ortamda annelerimiz acılarını, kederlerini, isyanlarını gözyaşlarıyla toprak anaya aktardı. Bizler de bugün Toplumsal Barış İçin Gençlik Girişimi olarak kutsal mekan Ana Fatma'dayız. Bizler bugün bir kez daha barışı haykırıyoruz ve hükümeti 10 madde üzerinde adım atmaya davet ediyoruz" diye ifade etti.Van 'da 1999 yılında oğlu şehit düşen Ulaş Urtimur'un annesi Derman Urtimur ise "Bugün buraya geldik mum yaktık. Barış olsun, gençler ölmesin. Barış istiyoruz" dedi.

Annelerden Fadime Yıldız da "Cenab-ı Allah'tan hayırlısını istiyoruz. Barış için mum yaktık, niyaz dağıttık. Dostluk istiyoruz, barış istiyoruz" diye belirtti.

Gaye Sürgeç de"Anneler ağlamasın, yeter artık barış olsun. Biz de istiyoruz ki birlik olsun, düşmanlık olmasın. Yaşlı mı genç mi kim olursa olsun barış isteyin. Biz bunu istiyoruz, gençlerimiz ölmesin, yeter artık" dedi.

    Yorumlar

Sponsorlu Bağlantılar
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:


EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV