21 Aralık 2014 Pazar

Taşeron İşçilere kadro verilecek mi?
Sponsorlu Bağlantılar

PYBS 2014 sonuçları açıklandı mı? Pybs sonuçları ne zaman açıklanacak? (MEB)

2014 (PYBS) Parasız yatılılık ve bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? Haberini okuyorsunuz. Parasız yatılılık ve bursluluk sınavı sonuçları açıklanma tarihi haberi ve daha fazlası için tıklayınız. (Pybs sonuçları sorgulama) 2014 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflar (PYBS) Parasız yatılılık ve bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanır? MEB - PYBS Kaç Puanla Kazanılır. 2014 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflar (PYBS) Parasız yatılılık ve bursluluk sınavı tarihi ve tüm detayları haberimizde. Parasız yatılılık ve bursluluk sınavı (PYBS) sonuçları nasıl ve nereden öğrenilir?

06 Temmuz 2014 Pazar 23:51
PYBS 2014 sonuçları açıklandı mı? Pybs sonuçları ne zaman açıklanacak? (MEB)
Sponsorlu Bağlantılar

2014 (PYBS) Parasız yatılılık ve bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? Haberini okuyorsunuz. Parasız yatılılık ve bursluluk sınavı sonuçları açıklanma tarihi haberi ve daha fazlası için tıklayınız. (Pybs sonuçları sorgulama) 2014 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflar (PYBS) Parasız yatılılık ve bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanır? MEB - PYBS Kaç Puanla Kazanılır. 2014 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflar (PYBS) Parasız yatılılık ve bursluluk sınavı tarihi ve tüm detayları haberimizde. Parasız yatılılık ve bursluluk sınavı (PYBS) sonuçları nasıl ve nereden öğrenilir?

PYBS, tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre gerekli görülen ilçe merkezlerinde, yurt dışında ise sınava girecek en az 10 (on) öğrenci olmak kaydıyla; Lefkoşa, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek’te yapılacaktır. 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11’inci sınıfların sınav başvurusu; 17-28 Mart 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.Ancak, 8’inci sınıf öğrencileri ayrıca PYBS’ye katılmayacak olup sadece başvuru şartları ile ilgili belgelerini bu tarihler arasında okul müdürlüklerine ibraz edeceklerdir. Parasız yatılılık ve bursluluk hakkından yararlanmak için sınava giren öğrenciler, 06-15 Ağustos 2014 tarihleri arasında okul müdürlüklerine başvurarak tercihlerini yapacaklardır. vezirhaber.com Tercih yapmayan öğrenciler bu haklarından yararlanamazlar. 8’inci sınıf öğrencileri için ayrıca PYBS yapılmayacak olup, bu öğrencilerin ortak sınavlardan aldığı puanlar kullanılarak parasız yatılılığa ve bursluluğa yerleştirme işlemleri yapılacaktır. Parasız yatılılık ve yabursluluk hakkından yararlanmak isteyen 8’inci sınıf öğrencileri, başvuru şartlarını öğrenmek üzere halen eğitim gördükleri okul müdürlüklerinden bilgi alarak, başvuru için gerekli belgeleri hazırlayacaklardır. Tercih döneminde ise tercihlerini okul müdürlüklerinden yapacaklardır.


2014 PYBS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

5, 6, 7, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak PYBS, 22 Haziran 2014 tarihinde Türkiye saatiyle saat 10.00’da, MEB YEĞİTEK tarafından yapıldı. 2014 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflar (PYBS) Parasız yatılılık ve bursluluk sınavı sonuçları 21 Temmuz 2014 tarihinde açıklanacaktır.Öğrenciler “PYBS Kılavuzu”na ve ilgili mevzuata, http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr internet adreslerinden ulaşabilecektir. Sınav başvurusunun yapılabilmesi için öncelikle öğrencinin e-Okul sisteminde kayıtlı ve bilgilerinin güncel olması gerekmektedir. Açık Öğretim Lisesi, Meslekî Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu öğrencileri parasız yatılılık ve bursluluktan yararlanamazlar. Tutuklu ve hükümlü öğrenciler parasız yatılılık ve bursluluk sınavına başvuramazlar. Özel öğretim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler PYBS’ye müracaat edebilirler; ancak sınavı kazananlar MEB’e bağlı resmî okul/kurumlarında (ortaokul, imam hatiportaokulları ile ortaöğretim kurumları) öğrenimlerine devam etmeleri halinde bu haklarından yararlanabilirler. Parasız yatılılık ve bursluluk kaydını kılavuzda belirtilen kayıt süresi içerisinde yaptırmayan öğrenciler bu haklarından vazgeçmiş sayılır. Parasız yatılılığa hak kazandığı okula süresi içinde parasız yatılı kaydını yaptırmayan öğrencilerin ilgili yönetmelik gereğince parasız yatılılıktan bursluluğa geçirilmesi mümkün değildir.
2014 PYBS KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZSponsorlu Bağlantılar

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV