19 Aralık 2014 Cuma

Taşeron İşçilere kadro verilecek mi?
Sponsorlu Bağlantılar

KPSS Ortaöğretim / Önlisans çıkmış sorular ve cevapları indir pdf (ortaöğretim düzeyi çıkmış sorular ve çözümleri Ösym)-21072014

(ortaöğretim düzeyi) Geçmiş yıllarda çıkmış Kpss Ortaöğretim / Önlisans soruları ve cevapları için tıklayınız. (KPSS) Kamu Personeli Seçme Sınavı Ortaöğretim / Önlisans geçmiş dönemlere ait soruları ve cevapları sitemizdeki bağlantıdan görebilirsiniz. KPSS Ortaöğretim / Önlisans 2011, 2012 ve 2013 yıllarında çıkmış soruları ve çözümlerine ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz. geçmiş dönemlere ait KPSS Ortaöğretim / Önlisans sorularını ve cevaplarını aşağıdaki bağlantılardan görebilirsiniz.

21 Temmuz 2014 Pazartesi 02:43
KPSS Ortaöğretim / Önlisans çıkmış sorular ve cevapları indir pdf (ortaöğretim düzeyi çıkmış sorular ve çözümleri Ösym)-21072014
Sponsorlu Bağlantılar

Geçmiş yıllarda çıkmış Kpss Ortaöğretim / Önlisans soruları ve cevapları için tıklayınız. (KPSS) Kamu Personeli Seçme Sınavı Ortaöğretim / Önlisans geçmiş dönemlere ait soruları ve cevapları sitemizdeki bağlantıdan görebilirsiniz. KPSS Ortaöğretim / Önlisans 2011, 2012 ve 2013 yıllarında çıkmış soruları ve çözümlerine ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz. geçmiş dönemlere ait KPSS Ortaöğretim / Önlisans sorularını ve cevaplarını aşağıdaki bağlantılardan görebilirsiniz.
Binlerce Memur adayının merakla beklediği 2014 Yılına Ait Sınav ve Yerleştirme Takvimi Devlet Personel Başkanlığı tarafından açıklandı. KPSS A Grubu, B Grubu (Lisans) ve Öğretmenlik, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ve KPSS B Grubu (Önlisans/ Ortaöğretim) tarihleri belli oldu. KPSS başvuruları Lisanslar için Nisan-Mayıs, Lise ve Önlisans için Haziran-Temmuz aylarında yapılmaktadır.
 
Bilindiği üzere KPSS sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren 2 yıl geçerlidir. Lisans 3. veya 4. sınıfta okuyanlar Lisans olarak da sınava girebilirler. KPSS lisans sınavına girerken değil, tercih yaparken mezun durumda olmanız gerekir. Eğer sınava girdikten sonra en geç 2 yıl içerisinde mezun olamama ihtimaliniz varsa kesinlikle lise ya da önlisans giriniz.
2013 KPSS SORU VE YANITLARI İÇİN TIKLAYINIZ
2013 KPSS ÖABT SORU VE YANITLARI İÇİN TIKLAYINIZ
2012 KPSS SORU VE YANITLARI İÇİN TIKLAYINIZ
2011 KPSS SORU VE YANITLARI İÇİN TIKLAYINIZ
2010 KPSS SORU VE YANITLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS PUAN TÜRLERİ VE ANLAMLARI TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ
KPSS KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ


Sınav ücretini bankaya yatırmak, başvuru merkezinden yeniden şifre edinmek vb. işlemler, sınava başvuru için yeterli değildir. Sınava başvuru işleminizi kılavuzda belirtildiği şekilde tamamlayarak aday başvuru kayıt bilgilerinizin dökümünü edininiz ve sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklayınız. Sınava başvuru işleminizi tamamladıktan sonra başvuru bilgilerinizi, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden başvuru süresi içinde mutlaka kontrol ediniz.

2014 Kamu Personel Seçme Sınavı Ortaöğretim/Ön Lisans Düzeyi başvuruları (DHBT oturumu dahil) 8-24 Temmuz 2014 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri ve Aday İşlemleri Sistemi (AİS) aracılığıyla alınacaktır. 2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-Ortaöğretim/Ön Lisans), ön lisans düzeyinde 27 Eylül 2014 tarihinde, ortaöğretim düzeyinde 28 Eylül 2014 tarihinde, 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans kapsamında uygulanacak olan Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT-Ortaöğretim/Ön Lisans) ise 18 Ekim 2014 tarihinde yapılacaktır.

İnternet’ten bireysel başvuru yapacak adayların başvurularının tamamlanabilmesi için ön izleme ekranında başvurularını onaylamalı ve başvuru ekranında “Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı” açıklamasını mutlaka görmeleri gerekmektedir.

Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru yapan adaylar, Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinde yer alan başvuru bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacı ile görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra çıktı üzerinde yer alan ONAY KODUNU görevliye bildirecekler ve görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru tamamlanacaktır. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmayacağı için geçersizdir ve sorumluluk adaya aittir.

Başvurusunu tamamlayan tüm adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin İnternet sayfasında bulunan Aday İşlemleri Sisteminden (ais.osym.gov.tr) başvuru bilgilerini mutlaka kontrol etmeli, başvurusunun tamamlandığını teyit ederek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden aday başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinmelidir.

14 Mayıs 2014 tarihi ve öncesinde bir lisans diploması almaya hak kazanan adaylar 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans’a başvuramazlar. 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans’a son başvuru tarihi olan 24 Temmuz 2014 tarihi itibariyle ön lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar sınava ortaöğretim düzeyinde girmek için başvuramazlar. 2014-KPSS Lisans’a başvurmuş adayların 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans’a da başvuru yapmaları mümkün değil.
Başlangıç Tarihi :08.07.2014 10:00
Bitiş Tarihi :24.07.2014 23:59
Sınav Ücreti:Her bir oturum için 40 TL
Başvuru Yerleri:ÖSYM Başvuru Merkezleri, Aday İşlemleri Sistemi (AİS)
Ödeme Yerleri:Akbank tüm şubeler ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), DenizBank tüm şubeler ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), T. Halk Bankası tüm şubeler ve İnternet bankacılığı, Kuveyt Türk Katılım Bankası tüm şubeler ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Türk Ekonomi Bankası tüm şubeler ve İnternet bankacılığı, T.C. Ziraat Bankası ATM ve İnternet bankacılığı, Tüm PTT İş Yerleri (KKTC’den başvuracak adaylar ASPOS-Gazi Magusa) ve Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)


KPSS LİSANS ADAY BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

SAĞLIK DURUMU/ENGEL BİLGİ FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS BAŞVURU MERKEZLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ÖABT/DHBT SINAV MERKEZLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS 2014 BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

2014 KPSS SINAV TARİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS ÇIKMIŞ SORULAR VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

2014 KPSS KONU DAĞILIMI İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS TERCİH ROBOTU İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS PUAN TÜRLERİ İÇİN TIKLAYINIZSponsorlu Bağlantılar

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV