22 Aralık 2014 Pazartesi

Taşeron İşçilere kadro verilecek mi?
Sponsorlu Bağlantılar

2014 KPSS Önlisans / Ortaöğretim başvuru kılavuzu İndir (ÖSYM)-10072014

2014 ÖSYM KPSS Önlisans / Ortaöğretim başvuru kılavuzu indir, 2014 KPSS Önlisans / Ortaöğretim başvuru kılavuzu haberi ve daha fazlası için tıklayınız. 2014 KPSS Önlisans / Ortaöğretim başvuru kılavuzu yayınlandı. KPSS Önlisans / Ortaöğretim başvuru kılavuzu 2014, KPSS Önlisans / Ortaöğretim başvuru kılavuzu ösym, KPSS Önlisans / Ortaöğretim başvuru formu doldur, KPSS Önlisans / Ortaöğretim başvuru formu nerden alınır 2014, KPSS Önlisans / Ortaöğretim başvuru formu nasıl Doldurulur?

10 Temmuz 2014 Perşembe 23:18
2014 KPSS Önlisans / Ortaöğretim başvuru kılavuzu İndir (ÖSYM)-10072014
Sponsorlu Bağlantılar

2014 ÖSYM KPSS Önlisans / Ortaöğretim başvuru kılavuzu indir, 2014 KPSS Önlisans / Ortaöğretim başvuru kılavuzu haberi ve daha fazlası için tıklayınız. 2014 KPSS Önlisans / Ortaöğretim başvuru kılavuzu yayınlandı. KPSS Önlisans / Ortaöğretim başvuru kılavuzu 2014, KPSS Önlisans / Ortaöğretim başvuru kılavuzu ösym, KPSS Önlisans / Ortaöğretim başvuru formu doldur, KPSS Önlisans / Ortaöğretim başvuru formu nerden alınır 2014, KPSS Önlisans / Ortaöğretim başvuru formu nasıl Doldurulur?

KPSS Ortaöğretim ve Önlisans Başvuru Tarihleri 8 Temmuz ve 24 Temmuz arasında yapılacak KPSS 2014 Lisans öğrencileri 5-6 Temmuz'da sınava girecek. Başvurular, başvuru merkezlerince yürütülecek. Söz konusu merkezler ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanacak, başvuru süresi uzatılmayacak.

Sınava, ortaöğretim ve ön lisans mezunları ile mezun olabilecek durumda olan adaylar girecek.
Adayların başvurudan önce sınav ücretini yatırmış olmaları gerekiyor. Sınav ücretini yatırmak başvuru için yeterli olmayacak. Sınav ücretini yatırmış olduğu halde başvurusunu kılavuzda/duyuruda belirtildiği şekilde tamamlamayan adayların, başvurularını süresi içinde tamamlamaları gerekiyor. Başvuru işlemini belirtildiği şekilde tamamlamayanlar sınava katılamayacak.

İnternetten bireysel başvuru yapacak adayların başvurularının tamamlanabilmesi için onay kodunu sisteme girmeleri, başvuru ekranında "Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı" açıklamasını mutlaka görmeleri ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan edinmeleri uyarısında bulunulan duyuruda, şunlar kaydedildi:

"Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru yapan adaylar, aday başvuru kayıt bilgilerinde yer alan başvuru bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacı ile görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra çıktı üzerinde yer alan onay kodunu görevliye bildirecekler ve görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru tamamlanacaktır. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmayacağı için geçersizdir ve sorumluluk adaya aittir.

ÖSYM 2014 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim düzeyi başvuru tarihi haberini okuyorsunuz. ÖSYM 2014 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim düzeyi başvuru ne zaman başlıyor, 2014 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim düzeyi başvuru için gerekli belgeler nelerdir, Önlisans ve Ortaöğretim düzeyi KPSS başvuru tarihi 2014, lise mezunları için KPSS başvuru tarihi ne zaman, 2014 KPSS başvuru tarihi ne zaman başlıyor ve bitiyor, KPSS sınav tarihi Önlisans ve Ortaöğretim düzeyi haberi ve daha fazlası için tıklayınız.

Başvuru merkezleri, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde başvuru alacaklardır. İnternetten bireysel başvurular 24 Temmuz saat 23.59’da sona erecektir.

Başvurusunu tamamlayan tüm adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet sayfasında bulunan aday işlemleri sisteminden (ais.osym.gov.tr) başvuru bilgilerini mutlaka kontrol etmeli, başvurusunun tamamlandığını teyit ederek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden aday başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinmelidir."

Sınava katılmak isteyenler kılavuz ile aday başvuru formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı ise yapılamayacak.

Duyuruda, sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerektiği, başvurularını tamamladıktan sonra başvuru süresi içinde http://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru bilgilerini kontrol etmeleri uyarısında bulunuldu.

KPSS Tercihleri ve Tercih Süresi

Bu bilgi sistemi tercihte bulunacak adaylara yapacakları tercihlerde yardımcı ve bilgilendirmeye yönelik olup, adayların 23/06/2014 tarihinde www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanacak olan 2014/1 KPSS Tercih Kılavuzunu dikkatlice okumaları ve tercihlerini bu Kılavuza göre yapmaları gerekmektedir.

Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012'de yapılan sınavlardan (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak. Ancak Danıştay 12. Daire Başkanlığının 27 Haziran 2013 tarihli kararı gereğince, teknik hizmetler, sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıflarına dahil adaylar, ihraz ettikleri unvanlara ilişkin kadrolara (tekniker, teknisyen, hemşire, ebe, sağlık memuru, sağlık teknisyeni, sağlık teknikeri gibi) başvurmak istedikleri takdirde, KPSS tercih işlemlerinde, en üst öğrenim düzeyinden KPSS'ye girerek elde ettikleri puanları ile alt öğrenim düzeylerindeki kadrolara başvuru yapabilecek.

ÖSYM 2014 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim düzeyi başvuru Merkezleri haberini okuyorsunuz. ÖSYM 2014 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim düzeyi başvuru Merkezleri nereler, 2014 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim düzeyi başvuru Merkezleri nasıl öğrenilir, Önlisans ve Ortaöğretim düzeyi KPSS başvuru Merkezleri 2014, lise mezunları için KPSS başvuru Merkezleri, 2014 KPSS başvuru Merkezleri öğren, KPSS Merkezleri Önlisans ve Ortaöğretim düzeyi haberi ve daha fazlası için tıklayınız.

TERCİH SÜRESİ UZATILMAYACAK

Adaylar tercihlerini 23 Haziran-2 Temmuz arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacak.  ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Tercih süresi uzatılmayacak. Yerleştirmeye başvuracak adayların, KPSS-2014/1 Tercih Kılavuzu'nu dikkatle incelemeleri önem taşıyor. Tercih işlemleri ve yerleştirmede, adayların, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'ndeki (ais.osym.gov.tr) kayıt bilgilerinde yer alan eğitim bilgileri kullanılacak. Bu kapsamda adayların "ais.osym.gov.tr" adresinden eğitim bilgilerini kontrol ederek tercihlerini yapması gerekiyor. Adaylar, aynı düzeyde birden fazla ortaöğretim, ön lisans, lisans eğitim bilgisinin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'ne kaydını sağlayabilecek. Aynı öğrenim düzeyinde birden fazla diplomaya sahip adaylar, aynı anda her iki diplomalarında yazan program ve alanlarına (sistemde kayıtlı bilgileri doğrultusunda) yönelik tercih yapabilecek.  ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nde eğitim bilgileri eksik veya hatalı olan adaylar ile Danıştay 12. Daire Başkanlığının kararı gereğince alt öğrenim düzeyindeki kadrolardan tercih yapabilecek durumda bulunanlardan sistemde alt öğrenim düzeyine ilişkin eğitim bilgisi yer almayanlar, 23 Haziran-2 Temmuz arasında (2 Temmuz saat 16.00'ya kadar) ÖSYM Sınav koordinatörlüklerinden bu bilgilerinin sisteme kaydını yaptırabilecekler. Tercih işlemleri için aday tarafından ÖSYM'ye gönderilen mezuniyet, öğrenim durumu belgeleri işleme alınmayacak. Sadece ÖSYM Sınav koordinatörlüklerince yapılacak güncellemeler 2014/1 KPSS tercih ve yerleştirme işlemi için geçerli olacak.

Kamu Personel Seçme Sınavı
2014-KPSS Ortaöğretim/Önlisans (Ortaöğretim Düzeyi)

SINAV TARİHİ
27.09.2014
28.09.2014
 
BAŞVURU TARİHLERİ
08.07.2014
24.07.2014

ÖNLİSANS ORTAÖĞRETİM KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

SAĞLIK DURUMU/ENGEL BİLGİ FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS BAŞVURU MERKEZLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ÖABT/DHBT SINAV MERKEZLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS 2014 BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

2014 KPSS SINAV TARİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS ÇIKMIŞ SORULAR VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

2014 KPSS KONU DAĞILIMI İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS TERCİH ROBOTU İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS PUAN TÜRLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM 2014 KPSS başvuru kılavuzu haberini okuyorsunuz. 2014 KPSS başvuru kılavuzu yayınlandı mı? 2014 KPSS Önlisans başvuru kılavuzu yayınlandı mı? 2014 KPSS Ortaöğretim başvuru kılavuzu yayınlandı mı? 2014 KPSS başvuru kılavuzu indir, 2014 KPSS başvuru kılavuzu haberi ve daha fazlası için tıklayınız. 2014 KPSS başvuru kılavuzu ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanacak. Önlisans - Ortaöğretim KPSS Adaylarının dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir?

Yönetmelik hükmü
KPSS Yönetmeliğinin 11. Maddesine göre "KPSS sonuçları iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, bu süre içinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda, sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam eder."

Yani KPSS puanları 2 yıl sonra yapılacak yeni bir sınava kadar geçerlidir. Yeni bir sınavın yapıldığı gün önceki puan sona ermektedir.

2012 KPSS lisans (P3) puanı için

2012 yılında lisans düzeyinde KPSS'ye girenlerin puanları şuan hala geçerli. Ancak P3 puanının hesaplanmasını sağlayan 5 Temmuz'daki 2014 KPSS lisans Genel Kültür Yetenek sınavının yapılmasıyla 2012 P3 puanlarının geçerliliği sona erecek.

2012 KPSS önlisans (P93) puanları için

2012 KPSS P93 puanı olan adayların durumu biraz farklı olabilmektedir. Burada konuyu ikiye ayırmak gerekir:

2014 KPSS'ye yine önlisans (2 yıllık) olarak girecek olanlar; bu adayların 2012 P93 puanlarının geçerliliği 27 Eylül'de gerçekleştirilecek olan önlisans düzeyindeki KPSS ile birlikte sona erecek. 2014 KPSS'ye lisans (4 yıllık) olarak girecek olanlar; bir kişinin aynı anda ya da aynı ya da farklı düzeyde iki tane geçerli b grubu puanı olamaz. Bu yüzden 2012 KPSS P93 puanlarının geçerliliği yaklaşık 3 hafta sonra 6 temmuz'da 2014 KPSS lisans sınavının yapılmasıyla sona erecektir. (Görüldüğü üzere bu adayların puanı 2 yıl dolmadan sona ermektedir. Çünkü bu adaylar yeni bir b grubu puana sahip olacakladır.)

2012 KPSS lise (P94) puanları için

2012 KPSS P94 puanı olan adayların durumu da biraz farklı olabilmektedir. Burada konuyu üçe ayırmak gerekir: 2014 KPSS'ye yine lise olarak girecek olanlar; bu adayların 2012 P94 puanlarının geçerliliği 28 Eylül'de gerçekleştirilecek olan lise düzeyindeki KPSS ile birlikte sona erecek. 2014 KPSS'ye önlisans (2 yıllık) olarak girecek olanlar; bu adayların 2012 P94 puanlarının geçerliliği 27 Eylül'de gerçekleştirilecek olan önlisans düzeyindeki KPSS ile birlikte sona erecek. Ve artık bu adayların P93 puanı olacaktır.
2014 KPSS'ye lisans (4 yıllık) olarak girecek olanlar; bir kişinin aynı anda ya da aynı ya da farklı düzeyde iki tane geçerli b grubu puanı olamaz. Bu yüzden 2012 KPSS P94 puanlarının geçerliliği yaklaşık 3 hafta sonra 6 temmuz'da 2014 KPSS lisans sınavının yapılmasıyla sona erecektir. (Görüldüğü üzere bu adayların puanı 2 yıl dolmadan sona ermektedir. Çünkü bu adaylar yeni bir b grubu puana sahip olacakladır.)Sponsorlu Bağlantılar

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV