29 Ağustos 2015 Cumartesi

Devlet Bahçeli: Erken seçim istemiyoruz
Sponsorlu Bağlantılar

Türk Yazar Fransa'yı Salladı

Fransa'da 2014 yılı "Seligmann Edebiyat Ödülü"ne layık görülen Türk yazar Sema Kılıçkaya'ya ödülü verildi. Sorbonne Üniversitesi'nde yapılan törende ödülü Seligmann Vakfı Başkanı ve eski bakan Pierre Joxe verildi...

07 Şubat 2015 Cumartesi 16:43
Türk Yazar Fransa'yı Salladı
Sponsorlu Bağlantılar
Fransa'da 2014 yılı "Seligmann Edebiyat Ödülü"ne layık görülen Türk yazar Sema Kılıçkaya'ya ödülü verildi. Sorbonne Üniversitesi'nde yapılan törende ödülü Seligmann Vakfı Başkanı ve eski bakan Pierre Joxe verildi.

Törende Kılıçkaya, "Hümanizm ve hoşgörü gibi değerleri savunan bir vakıftan böyle bir ödüle layık görüldüğüm için yoğun bir hissiyat içindeyim" dedi. Kitabında tecrübelerine dayanarak bir göç hikâyesini anlattığına değinen Kılıçkaya, ödülün jürinin göç gerçeğine duyarlılığını gösterdiğini söyledi. Kılıçkaya 7 Ocak'ta Paris'te düzenlenen terör saldırılarını, hiçbir dinin affedemeyeceğini ve olayların Fransa toplumunun yıllardır gerçekleştirmeye çalıştığı "birlikte yaşama" kapasitesi hakkındaki şüpheleri güçlendirdiğini belirtti. 

ROMANLARINI FRANSIZCA YAZIYOR 
Kılıçkaya, Paris Üniversiteleri Yüksek Konseyi'nin 2003'ten bu yana verdiği ödülü "Köksüz Krallık" (Le Royaume Sans Racines) kitabı ile kazanmıştı. Antakya'da 1968'de doğan, 4 yaşında Fransa'ya ailesi ile göç eden Kılıçkaya, romanlarını Fransızca yazıyor. İngilizce öğretmenliği yapan yazarın 2004'te "Anadolu," 2009'da "Kumruların Türküsü" (Le chant des tourterelles) adlı kitapları yayımlanmıştı. 

    Yorumlar

Sponsorlu Bağlantılar
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:


EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV